Ostuabiline aitab sobiva kudumikomplekti leidmise lihtsamaks teha – siin on sulle spikker, kuidas leida enda jaoks parim tegumood ning suurus. 

PS! Arvutite ja mobiiltelefonide ekraanid näitavad värve erinevalt. Värvi valides vaata meie toodete värvikaarte mitmelt ekraanilt.

Tootevalik

Mütsid

Müts on praktiline valik külmadeks päevadeks, kuid tänu mustrite õhulisusele ja meriiovilla omadustele ei hakka mütsiga palav ka soojema ilmaga. Iga mütsi on võimalik tellida nii tutiga kui ka ilma tutita.

Tutiga müts

Tutt annab mütsile juurde ruumilisust. Soovitame tutti just laiema näoga inimestele, sest ilma tutita müts võib kandja peas tunduda liialt peadligi . Tutt muudab pea näiliselt piklikumaks. Tutt annab võimaluse mütsi riietega paremini sobitada ja muuta väljanägemist põnevamaks. Meie e-poes on valikus mütsiga samast materjalist tutid ning kunstkarusnahast tutid. PS! Kasutame vaime kunstkarusnahka.

Ilma tutita müts

Ilma tutita müts sobib neile, kes kannavad klassikalise lõikega riideid ning soovivad sinna juurde klassikalist  tagasihoidlikumat mütsi. Tutita müts on korrektne ja soliidne. Tutita müts sobib hästi mantliga, just seetõttu väga hästi ka meesterahvastele.

Ilma soonikuta müts

Ilma soonikuta mütsi soovitame neile, kellele ei meeldi, kui müts hoiab liiga näo ümber. Soonikuta müts hoiab ümber pea lõdvemalt ja sobib pea kõikidele näotüüpidele. Oma tegumoe poolest on müts tagant veidi lontis.

Soonikuga müts

Soonikuga müts on klassikalise mütsi tegumoega, mille alaääres on ümber pea hoidev tugevam osa. Soonik on tihedam kui mütsi põhiosa ning hoiab kindlamalt näo ja pea ligi.

ostuabiline-tegumood

Kindad

Kindad on vaid käpiku tegumoega ning käe ümber mugavad ja soojad.

Peapaelad

Peapael on hea valik soojemal perioodil, kui mütsiga võib palav hakata. Näiteks sügisel, kevadel või soojemal talvepäeval. Peapael sobib hästi ka naistele, kellel on soov kanda kõrget patsi või krunni ning seejuures soengut mitte rikkuda.

Sallid

Kaelussall (kinnitatud otstega) on universaalne kaelasoojendaja, mida saab kanda sooja kraena jope all või hubaselt poole näoni tõmmatult.

Sokid

100% meriinovillased sokid hoiavad jalad soojas ning lasevad varvastel ka hingata. Meie sokkide valikus on kolm erinevat tegumoodi, mis peamiselt erinevad säärepikkuses.

Põlvikud

Põlvikud on põlvedeni ulatuvad pikad sokid, mis tänu tihedatele palmikutele hoiavad soojas ka sääred. Põlvikuid on mõnus kanda kodus lisasooja saamiseks, väljas käies aga kitsaste pükste peal või suuremate pükste all.

Sokid

Klassikalise tegumoega sokid, mis sobivad hästi talvesaapa sisse. Sokkide säärt on võimalik kanda kahes erinevas pikkuses – keeratud või keeramata äärega.

Sussid

Sussid on ilma sääreta sokid, mida on hea kanda kodus. Sussidel on pehmed tallad, tänu millele on jalgu mugav tõmmata teki sisse ilma, et peaks sussid jalast ära võtma.

Koertevestid

Koertevest on koertele (aga miks mitte ka kassidele ja teistele koduloomadele) mõeldud palmikutega ja rullkraega kampsun, mille valmistamisel arvestame täpselt sinu lemmiku mõõte. Kõik vestid on valmistatud 100% merinoovillast ning hoiavad sinu lemmiku soojas. Kusjuures koertevestide puhul kasutame sama meriinovillast lõnga, mis inimestele mõeldud kudumite puhul. See tähendab, et soovi korral saad tellida endale ja oma lemmikule samades värvides kudumid.

Oleme õiges suuruses koertevesti valimiseks toote juures välja toonud erinevad mõõdud, kuid kõige paremini istuva kampsuni saame valmistada siis, kui sa kirjutad tellimuse kommentaaridesse mõned mõõdud lisaks. Siin on pilt, mis aitab sul õigest kohast mõõdud võtta.

koertevest

 

Mustrivalik

Kohev palmik

Koheva palmikuga kudum on kui suhkruvatt sinu ümber. See on õhuline, paks ja näiteks mütsi puhul ajab soengu vähem sassi kui tihe palmik. Kohev palmik on trendikas ning hoiab – nagu nimigi ütleb – kõige kohevamalt ja kõige vähem naha ligi.

ostuabiline-kohev-palmik

Tihe palmik

Tihe palmik jätab korrektse ja stiilipuhta mulje. Kudum on äärmiselt soe. Erinevalt kohevast palmikust ei veni see laiusesse – seega tuleb tiheda palmikuga toodet valides olla kindel enda mõõtudes (vt altpoolt suuruste tabelit). Tihe palmik on trendikas ning sobib ühtmoodi nii lastele, naistele kui ka meestele.

ostuabiline-tihe-palmik

Materjal

Meriinovill

Meriinovill on hinnaline ja kõrgekvaliteetne materjal, mis ei lase läbi tuult, on hingav, ei erita lõhna ning on mõnusalt pehme. Meriinolamba kasukas tõrjub niiskust ja kuivab kiiresti, hoiab oma vormi ning ei ärrita õrna nahka. Vastupidav materjal säilitab kudumi värvi ja kuju pikaks ajaks. Eelista kõige külmemal ja tuulisemal ajal just meriinovillaseid kudumeid. Loe meriinovilla omaduste kohta siit.

Ka meie Fluffy tooteseeria on valmistatud 100% meriinovillasest lõngast. Tegemist on lihtsalt äärmiselt paksu lõngaga, mis omakorda hoiab veelgi rohkem sooja. Fluffy seeria kudumid sobivad kandmiseks eriti külma ilmaga.

Puuvill

Puuvilla parimate omaduste hulka kuulub kaitse tuule eest ka juhul, kui müts ise on märg ning kindlasti ka UV-kaitsefaktor (SPF40), mis on eriti vajalik surfi- ja lumespordimütside puhul. Puuvill sobib neile, kes on villa vastu tundlikud (loe: ajab sügelema). Puuvill on naha vastas neutraalne ning sobib kandmiseks ka suvisel ajal.

Meriinovilla ja puuvilla segu

Meriinovilla ja puuvilla segu lõng on võtnud mõlemalt materjalilt nende parimad omadused. Meriinovillalt pehmuse ja soojuse ning puuvillalt selle neutraalsuse naha vastas. Segumaterjal on naha vastas tõeliselt mõnus ning on visuaalselt omapärane ja silmapaistev. Poolvillased kudumid on oma olemuselt õrnemad, mistõttu ei sobi väljas müramiseks.

Toodete suurused

Juhindu toodete suuruste valimisel allolevast tabelist. Kui sul on suuruse suhtes erisoovid, siis kirjuta neist meile tellimuse kommentaaridesse.

Mütsid / peapaelad

mutside-mootude-tabel

Kindad

kinnaste-mootude-tabel

Sallid

sallide-mootude-tabel

Sokid

sokkide-mootude-tabel