KUDUMI PÕHI

Kõrgeima kvaliteedi pakkumiseks oleme valinud toodete algmaterjaliks ühe parima saadaolevaist  – 100% meriinovilla.

Meriinovill on arvatud parimate hulka põhjusega – seda kasvatab enda seljas Meriinolammas. Viimane omakorda on maailma vanim ja paremini tõutäiustatud lammas – tema vill on ligi kolm korda tihedam kui teistel lambaliikidel.

Meriinovilla peetakse luksuslikuks ning see on käsitööliste ja ka masinkudujate poolt väga hinnatud. Meriinovill on pehme, kerge, luksuslik ja äärmiselt mitmekülgne. See kindlustab täieliku mugavuse iga ilmaga, isegi siis, kui ühel päeval koged kõiki nelja aastaaega. See on vetthülgav ning jätab sinu naha ja juuksed kuivaks. Paljud, kes ei suuda kanda villaseid riideid, kuna need ajavad naha sügelema, saavad kanda meriinovillast riideid, kuna see on erakordselt sile, pehme ja ei torgi.

Meriinovilla head omadused kokkuvõtvalt:

  • Ei lase läbi tuult
  • Hingav materjal ja ei erita lõhna
  • Niiskust hülgav ja kuivab kiiresti
  • Säilitab oma vormi ja värvi
  • Kergem kui tavaline vill
  • Eksklusiivne, kuid siiski looduslik kiud (võrreldav kašmiiriga)
  • Mitteärritav ka kõige õrnemale nahale, ei aja nahka sügelema
  • Masinpestav (loomulikult õrnalt)

Meriinovillal on ainult üks omadus, mida võib pidada halvaks (kuidas võtta!) – selleks on tema hind. Kuigi Meriinolambaid on üle maakera tohutult palju – täpsemalt, naljatlemisi on arvutatud, et kõik maailma Meriinod suudaks katta Uus-Meremaa pinna külg-külje kõrval lausa kolmekihiliselt – on nõudlus selle villasordi järgi ikkagi suurem ning sellest on tingitud villa keskmisest kõrgem hind.

 

MÜTSITUTT

Mütsituti puhul kasutame meriinovilla ja kunstkiudude või puuvilla segu – põhjuseks see, et viimased hoiavad mütsituti kenasti sirge ja koheva, mida meriio oma pehmuses ei suudaks.

Hetkel eritellimusena ning alates sügisest 2015 ka e-poe valikus, pakume lisaks võimalust tellida kõikvõimalikes värvides kunstkarusnahast mütsitutte.

 

ZIZTERZ SILT

Oleme vist maailma suurimad loomasõbrad – kassidest lammasteni, kõik on elusana ülitoredad – seetõttu me ei soovi toetada (karus)naha tööstust. Just sel põhjusel ei leia te meie tootmismaterjalide hulgast ei nahka ega ehtsast karusnahast mütsitutte.